ما که هستیم

شرکت پترو کیمیا سپاهان (Sepahan Petro Kimia -SPK) در سال 1386 با هدف تولید روغن های پایه سنتزی، موتوری و صنعتی خاص تاسیس گردید و با سرمایه گذاری در زمینه تحقیق و توسعه این محصولات به عنوان اولین و تنها تولید کننده در خاورمیانه موفق به دستیابی به دانش فنی تولید روغن پایه سنتزی گروه 5 تحت برند سینِستر (Synester) گردید و با اخذ تاییدیه از انجمن تکنولوژی روانکاری آمریکا در بین 20 تولید کننده جهانی روغن پایه گروه 5 قرار گرفت. شرکت تا سال 1393 صرفا به صورت تخصصی در زمینه روغن های صنعتی خاص مورد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت می نمود. پس از آن، تولید انواع روغن های خودرویی سینولکس (Synolex، بر گرفته شده از Synthetic Oil Excellency) نیز آغاز و امروز محصولات شرکت در کلیه استان های کشور توسط شبکه توزیع و فروش شامل عاملین، اتوسرویس ها و بازارپردازان شرکت به دست مصرف کننده می رسد. علاوه بر پوشش بازار داخل، محصولات شرکت به کشور های مختلفی مانند ترکیه، مصر، امارات متحده عربی، پاکستان، عراق و افغانستان و … صادر می شود.

 

 

 

 

محصولات و روش های تولید

محصولات مختلف سینولکس شامل روغن موتور هاى خودرویى (بنزینی، دیزلی)، موتورسیکلت، دریایی و صنعتى و محصولات جانبی خودرو شامل ضدیخ، اکتان بوستر، موتور شوی با بهره گیری از دانش روز دنیا بر اساس آخرین نیازهاى اعلام شده از سوى سازندگان خودرو و ماشین آلات تولید مى شوند. کلیه فرآیندهای تولیدی و اداری شرکت با استفاده از بروز ترین نرم افزارهای مدیریت و ERP، منطبق بر سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 انجام می پذیرد. خط مشى اصلى شرکت حفظ و بهبود مستمر کیفیت مى باشد که با توجه به تغییرات سریع تکنولوژى نیاز به مطالعه و تحقیق همیشگى دارد و ما سعى نموده ایم با بهره گیرى از دانشمندان زبده در خانواده سینولکس این مهم را به نحو احسن به انجام رسانیم.

 

 

مواد اولیه

روغن های پایه مورد استفاده در محصولات سینولکس، روغن های سینتتیک گروه 4 و 5 و روغن های درجه 1 پالایشگاهی از جمله روغن های پایه گروه 1، 2 و 3 می باشند. همچنین مواد افزودنی روغن های سینولکس، از بهترین شرکت های تولید کننده جهانی از جمله ENI، AFTON، INFINEUM و RHEIN CHEMIE تهیه می گردد. ظروف و مواد بسته بندی سینولکس از معتبرترین تولیدکنندگان داخلی و خارجی تهیه می شود.

 

 

تاییدیه ها و استانداردها

محصولات مختلف سینولکس علاوه بر استانداردهای ملی ایران (ISIRI)، دارای تاییدیه از سازندگان اصلی تجهیزات مانند VOLVO، ZF، SIEMENS، VOITH، FLENDER، RENAULT، MACK و MAN می­ باشد. شرکت پترو کیمیا سپاهان ضمن عضویت در انجمن خدمات پس از فروش خودرویی استرالیا، با رعایت استانداردهای کیفی موفق به اخذ تاییدیه EELQMS مدیریت کیفیت روغن موتور اتحادیه سازندگان خودور اروپا شده است.