امروزه اتومبیل ها ارزان نیستند و منطقی است که از آنها مراقبت و نگهداری نماییم. ولی اکثریت ما مدتی پس از خرید اتومبیل، نگهداری از اتومبیل را به فراموشی سپرده یا حتی عادات اشتباهی در پیش می گیریم که به خودرو آسیب رسانده و لذا هزینه های گزاف تعمیر را به دنبال می آورد.

در اینجا به 10 توصیه پیرامون نگهداری و مراقبت از خودرو اشاره می کنیم:

1. فشار تایر را چک کنید.
تقریبا نزدیک 90 درصد خودروهایی که در خیابان ها می بینید با تایرهایی که به درستی تنظیم باد نشده اند، در حال حرکت هستند. رانندگی با تایرهای تنظیم نشده ممکن است ترمز گرفتن و ثبات شما را تحت تاثیر قرار دهد. در بدترین حالت نیز ممکن است باعث پنچر شدن تایر شود. تنظیم نادرست فشار تایر ها، مصرف سوخت و عمر تایر را تحت الشعاع قرار می دهد.
فشار تایرها بطور مداوم تغییر می یابد و یکی از مهم ترین دلایل آن دمای محیط است. زمانی که فشار تایر کم باشد، اصطکاک تایر و زمین افزایش یافته، تایر بیش از حد گرم شده و لذا باعث تحلیل رفتن تایر می شود.

2. روغن موتور را چک کنید.
حتما روغن موتور را بطور منظم چک کنید. کم کردن نامتعارف روغن در نتیجه ی دو علت رخ می دهد: سوختن روغن یا روغن ریزی . اگر سطح روغن کمتر از حد نرمال باشد، ممکن است به موتور آسیب برساند. بررسی سطح روغن کار بسیار آسانی است و تقریبا 5 دقیقه طول می کشد. توصیه می شود پس از هربار سوخت گیری، سطح روغن موتور را چک کنید بویژه اگر با کارکرد بالا باشد.

3. روغن و فیلتر را بطور منظم تعویض نمایید.
تمیز نگهداشتن موتور و جریان روان روغن در موتور در جهت افزایش کارکرد و عمر موتور الزامی است. شرایط کارکرد، سبک رانندگی و شرایط آب و هوایی (فصول مختلف) در تعیین زمان تعویض روغن و فیلتر موثر هستند. معمولا وقتیکه زمان تعویض روغن فرا می رسد، هشدار دهنده الکترونیکی روشن می شود در غیر اینصورت دفترچه راهنمای خودرو زمان تعویض را مشخص نموده است.

4. پدال ترمز را در صورت لزوم تعویض نمایید.
سبک رانندگی با گاز و ترمز پی در پی، رانندگی در جاده های ناهموار ممکن است باعث کاهش عمر مفید پدال های ترمز شود. (بویژه پدال جلویی که بیشتر استفاده می شود)
خودروهای روز به پدال هایی با سنسورهای سمعی مجهز هستند که در صورتی که زمان تعویض پدال فرارسد، آژیر می زند. در صورت عدم تعویض بموقع پدال ترمز، به دیسک ترمز (brake rotors) آسیب می رسد.

5. از تایر مناسب فصل استفاده نمایید.
در زمستان باید از تایر مناسب هوای سرد استفاده نمود که بر روی آن  عبارت  mud & snow درج شده یا لوگوی دانه های برف روی قسمت های کناری تایر درج شده باشد.
در فصول گرم نیز باید از تایر مخصوص آب و هوای گرم استفاده نمود.

 

 

6. لامپ ها را چک کنید.
چک کردن لامپ های خودرو در عین حال که مهم و ضروری است، پروسه ی ساده ای است. چراغ جلو را روشن نمایید، نور از بالا و پایین و قاب لامپ، فلاشر ها را چک کنید. اگر به لامپ مه شکن مجهز هستید، آن را نیز چک نمایید. پشت به دیوار پارک نمایید تا بتوانید نور لامپ های عقب را روی دیوار ببینید، ترمز بگیرید تا لامپ ترمز روشن شود. خودرو را روی دنده عقب گذاشته و لامپ های عقب را چک کنید، اگر لامپی خاموش باشد آنرا تعویض نمایید.

7. خودرو را بیش از حد سنگین نکنید.
سنگینی بیش از حد خودرو ممکن است به علت فشاری که به سیستم خنک کننده موتور وارد می کند باعث جوش آوردن موتور و یا حتی شکسته شدن اکسل (car axle) شود که به هزینه های سنگینی منجر می شود.
وزن قابل ذخیره در خودرو روی چارچوب درب ها ذکر شده، این عدد، وزن سرنشینان و بار صندوق عقب را نیز در بر می گیرد.

8. برف پاک کن مستهلک شیشه جلوی ماشین را تعویض نمایید.
برف پاک کن را بطور مرتب چک کنید چراکه پلاستیک آن در اثر تابش نور خورشید، اوزون، هوای سرد و دیگر عوامل تحلیل رفته و فرسوده می شود. همزمان با تحلیل رفتگی پلاستیک برف پاک کن، تیغه ی آن نیز قدرت انعطاف پذیری و پاک کنندگی خود را از دست می دهد و حتی ترک برمی دارد. این امر مانع از تماس برف پاک کن با شیشه شده و لذا شیشه تمیز نمی شود و جلوی دید شما را می گیرد.

9. ترک های شیشه جلوی خودرو را تعمیر نمایید.
ترک های کوچک پس از مدتی بزرگتر شده و لذا بهتر است با دستگاه مخصوص، ترک ها را پر نمایید. ترک های کوچک ایجاد شده در اثر برخورد اشیا یا سنگ های کوچک بویژه در اثر سرما بزرگتر می شوند. خودروسازان معمولا شیشه لمینیت شده تحت فشار زیاد تولید می کنند. چگالی شیشه بالاست و همین امر باعث بزرگ تر شدن ترک های شیشه می شود.
لذا بهتر است با دستگاه مکش صمغ و ماده مخصوص را به ترک ها تزریق نمایید.

10. از سوخت ماشینی مناسب استفاده نمایید.
برخی رانندگان از اکتان بیشتری در سوخت استفاده می کنند که نه تنها کارکرد را افزایش نمی دهد بلکه هزینه ای مضاعف را نیز بر آنها تحمیل می نماید.
استفاده از سوخت بی کیفیت در خودرویی که اکتان زیاد در آن توصیه شده است، نیز منطقی نیست چرا که زمان احتراق را کاهش داده که نتیجتا روی مصرف سوخت تاثیر منفی خواهد داشت.